Archív pre kategóriu ‘Bolehlav’

IMG_5477

Ďumbier – západ slnka

Opäť som sa raz v nedeľu večer vybral na Štefáničku, aby som trochu pookrial… Počasie bolo premenlivé, ale viac-menej sychravé a pod mrakom. Pri chate som usúdil, že do zotmenia je ešte čas a poveternostné podmienky sú znesiteľné, preto som hneď vykročil na Ďumbier. Cestou nahor sa mi naskytol zaujímavý prírodný úkaz. Na západe sa ukázalo slniečko, a ako mraky postupovali na východ, slniečko sa zväčšovalo. Úžasné, západ slnka a slnko rastie ako pri rannom brieždení! Trvalo to však iba chvíľu, lebo skutočne bol západ. Kým som vyšiel na vrchol ku krížu, už sa zmenšovalo. (Zobraziť viac…)

oM
oM on september - 16 - 2013
ketegória: Bolehlav
Rifugio Serristori

Rifugio Serristori

Článok je parafrázou článku z Vetroplach magazínu, ktorý sa stal pre nás počas
nášho výletu v Ortlerských alpách “kultovým”  :-D

http://ortlerske-alpy.vetroplachmagazin.sk/via-ferrata-na-tschenglser-hochwand-3373m-60?strana=3

 

L’Angelo Piccolo
Alebo: ako sa míňajú ferraty v Suldene.

(Zobraziť viac…)

barborka
barborka on august - 1 - 2013
ketegória: Bolehlav

Asi pred dvadsiatimi rokmi, počas výstupu na Gerlach, nám náš známy a vtedy aj náš horský vodca chcel urobiť výstup zaujímavým a rozprával nám rôzne pikošky. Keď sme v rannom šere uvideli kamzíkov, povedal: „Kamzík uteká vždy hore“. Po chvíľke sme sa všetci zasmiali, lebo práve tí naši kamzíci porušili pravidlo „vždy“ a nás sa zbavili majestátnym ľahkým behom šikmo nadol. Možno tak urobili preto, že sa nachádzali rovno pod kolmou stenou, do ktorej sme nabiehali a nahor to jednoducho nešlo. (Zobraziť viac…)

oM
oM on júl - 2 - 2012
ketegória: Bolehlav

„Teraz sa s Božou pomocou stanem samým sebou.

(Søren Kierkegaard)
Nedávno som prenocoval na jednej malofatranskej horskej chate. Prístrešie spolu so mnou zdieľalo ešte šesť ľudí. Z nich ma najviac zaujal postarší muž a mladá žena, ktorí chatu navštívili nezávisle od seba, no spájal ich spoločný záujem, horský beh. Večer strávili družným rozhovorom o svojich zážitkoch a výkonoch z posledných dní. Ráno pri odchode som pred chatou stretol horskú bežkyňu. Prehodil som s ňou niekoľko priateľských slov o večernom rozhovore, kam má namierené, a keď sme zhodnotili, že máme spoločnú trasu, hrdinsky som s úsmevom skonštatoval, že my pomalší musíme vyraziť skôr a vydal som sa na cestu. Pridal som do kroku a v mysli som skonštatoval, že ma hádam tak skoro nedostihne. (Zobraziť viac…)

oM
oM on jún - 2 - 2012
ketegória: Bolehlav

Zaujímavý text na zamyslenie, ktorý som kdesi objavil. Len škoda že autora nepoznám. Myšlienky sú veľmi pekné

  (Zobraziť viac…)

green
green on máj - 14 - 2011
ketegória: Bolehlav