img_0682

Klub Hory UPC je voľným zoskupením ľudí so záľubou v pobyte vo vyšších nadmorských výškach. To je to, čo nás spája, a preto mnohé odlišnosti nám nebránia ťahať za jeden povraz. Jadro klubu sa sformovalo na pôde Univerzitného pastoračného centra v Banskej Bystrici, od ktorého odvodzuje svoj názov. Spolu s univerzitnými študentmi ho tvoria aj bývalí študenti, pracujúci i nepracujúci a rôzne iné bytosti. Rovnako si nepotrpíme ani na jednotnom spôsobe návštevy hôr – niektorí z nás uprednostňujú vlastné nohy, iní bicykel, ďalší lyže… Ale väčšina všetko z menovaného. Klub má rovnako ambíciu uspieť na vrcholových súťažných podujatiach v oblasti horských športov. V súčasnosti sa pýšime jedným aktívnym členom, ktorý nás reprezentuje. Ostatným sa nechce trénovať, ale na Ivana sú patrične hrdí a všemožne ho podporujú.

Stať sa členom klubu Hory UPC je možné dvoma spôsobmi. Základné členstvo vzniká akoukoľvek účasťou na niektorej akcii klubu alebo iba sympatiou s klubom. Pre fajnšmekrov ponúkame aj nadstavbu – registráciu v najväčšom alpskom vysokohorskom spolku Alpenverein, ktorá je spojená s celoročným poistením do hôr a ďalšími výhodami (viď záložku OEAV).

Vznik klubu Hory UPC sa datuje na pamätné posedenie pri fľaši vína v kancelárii UPC dňa 19.12.2010, ktoré sa zvrhlo na prvé valné zhromaždenie. Od vtedy sme absolvovali viacero výstupov a zostupov, o ktorých si môžete prečítať na týchto stránkach. Tešíme sa na všetky komentáre, postrehy a dobré rady.

 

IMG_1626

Ďumbier – náš domáci kopček 🙂

Anička
Anička on máj - 13 - 2011
Kategória: