Archív pre kategóriu ‘Naše akcie’

Kráľova studňa

Toho roku začína letný semester až 12.2. a tak sa vytvoril priestor na chvíľku vybočiť zo zabehnutých koľají. Nápadov na vybočenie bolo hojne, no počasie malo na naše plány svoj názor. Od pondelka dávala SHMU výstrahy pred vetrom na horách, HZS pred ľadom na horách… no vnútorná výstraha pred sedením za počítačom ich prevážila. Po zvážení všetkých nástrah sa najschodnejšia zdala Kráľová studňa. (Zobraziť viac…)

Anička
Anička on február - 9 - 2024
ketegória: Naše akcie
Značky:

Nová hoľa

Ráno pri raňajkách sme presvedčili Filipa, že máme také evanjelizačné kvóty. Že každý rok sa na UPC chate musí „vyrobiť“ aspoň jeden nový skialpinista a toho roku je rad na ňom. Našťasie ho tieto keci neodradili, ale pobalil veci a išiel do Damy požičať výstroj. 
Tak sme sa nazbierali siedmi statoční – oM, Bajka, Vlasťo, Samo, Pali, Filip a ja. (Zobraziť viac…)

Anička
Anička on február - 3 - 2024
ketegória: Naše akcie
Značky:

Na Konskom

Tohtoročné počasie na horách nám veľmi nepraje. Spravidla silný vietor, potom odmäk a dážď,  následne mráz a sem-tam aj nejaký ten sneh… A keď je celkom pekne, tak sa zase nedá vyjsť niekam kvôli iným povinnostiam. V každom prípade som využil hneď najbližšiu príležitosť, ktorá sa mi naskytla, ako počasím, tak aj časovým priestorom a týždeň po Ďumbierskom dobrodružstve som vyrazil na Chopok. (Zobraziť viac…)

oM
oM on január - 30 - 2024
ketegória: Naše akcie
Značky:

Ďumbier

Nedeľné prespávačky na Štefáničke sú perfektné. Na chate väčšinou nikde nikto a doobedu sa už dá sedieť v kanclárii, akoby nič 🙂
Vyrážali sme v nedeľu na obed a preto sme pre výstup zvolili Demänovské sedlo, aby sme sa vyhli davom zostupujúcich turistov. (Zobraziť viac…)

Anička
Anička on január - 23 - 2024
ketegória: Naše akcie
Značky:

Žarnovka

Ani sme sa nenazdali a po roku bolo ďalšie stretnutie kňazov univerzitných pastoračných centier, teda Wintercam UPC’24. Všetko prebiehalo v už zabehnutých priestoroch Donovál a Penziónu Zornička. Počet účastníkov bol nejasný, teda niektorí boli verní tomuto pobytu, iní prichádzali na noc a spoločný večerný čas, keďže ich počas dňa viazali iné povinnosti, ďalší, napríklad Ružomberská posádka prišla iba na večerné posedenie a boli aj takí, čo síce fyzicky neprišli, ale ako odkázali, srdcom boli s nami 🙂 (Zobraziť viac…)

oM
oM on január - 20 - 2024
ketegória: Naše akcie
Značky: