Archív pre kategóriu ‘Naše akcie’

Na Ostrej s Tlstou

Napriek faktom, že som otčeho nezavolala na beh či hľadanie lyže, on si udržal nadhľad a predsa len mi zavolal, že sa chystá niekam si zabehnúť: „ak chceš, môžeš bežať za mnou“ 🙂 Takto sa začalo sobotné ráno. Pozerajúc von z okna do totálnej badínskej hmly sa mi veľmi nechcelo. No pobalila som si veci a išla do BB.  (Zobraziť viac…)

barborka
barborka on máj - 12 - 2019
ketegória: Naše akcie
Značky:

Keďže je nám Suchý vrch pri Banskej Bystrici veľmi dobre známy a navyše blízky srdcu, o.Martin prišiel s nápadom, že by sme ho mohli zbaviť aspoň nejakých odpadkov. Ako prví začali „psíčkári“ (majitelia, ktorí chodia venčiť svojich psov na Suchý vrch) – rozdali sme im vrecia a v týždni od 1. do 8.5.2019 sa ich snažili naplniť a nechali nám ich na dohodnutých miestach.

V stredu (8.5.2019) sa pozbierali zástupcovia z UPC, z klubu HORYUPC, z Komunity sv.Egídia, zo skautov a rozdelili sme sa do troch skupín. Jedna skupina zbierala odpad nad bývalými vlekmi (začínajúc nad Jesennou ulicou) a priľahlých ohniskách. Ďalej pokračovali zbieraním na veľkom parkovisku na Suchom vrchu (pod výhliadkou). Druhá desaťčlenná skupina začala nad družstvom Skubín. Veľké množstvo odpadu bolo zvážané autom UPC na jedno miesto. Časť tejto početnej skupiny postupovala peši s ekologicky rozložiteľnými vreciami (ktoré sa začali rozkladať už za jazdy 🙂 ) k chatám na Suchom vrchu. Tretia skupinka zvážala vrecia (i nadrozmerný odpad) z terénu od ostatných ohnísk a určených destinácii na zapožičanom aute z Penziónu Zornička na Donovaloch. Mesto Banská Bystrica prisľúbilo odvoz všetkého odpadu, ktorý sme nahromadili nad družstvom Skubín.

Celá zbierajúca posádka sa opätovne stretla na „Sucháči“ na chate pri výbornom kotlíkovom guľáši a iných dobrotách. Všetkým zúčastneným chceme týmto ešte raz poďakovať!!!

barborka
barborka on máj - 12 - 2019
ketegória: Naše akcie

Pátrači

Sobotné ráno a silná zostava Barborka, Mili, Čili a ja, aj napriek neuspokojivej predpovedi počasia smeruje na Salašky. 

Počasie nás milo prekvapilo a na úvodný výšvih cez strmú (samozrejme bez bubnov a snehu) si na nás i slniečko posvietilo. Pri spodnej stanici pomy sa delíme a hľadáme Summitku. Barborka kráča krajom lesa, ja cez les a Mili v závese s Čilou, ktorá striedavo kontroluje všetkých členov výpravy či sa náhodou neulievajú postupujeme k trase sedačky na Krížnu. (Zobraziť viac…)

Ivan
Ivan on máj - 5 - 2019
ketegória: Naše akcie

Hostinec

Z možností skialp/beh sme si vybrali beh. Ráno sme sa stretli v UPC a otec nám takto na Deň Zeme navrhol okolie Banskej Bystrice – konrétne Chatu Hostinec v Kremnickcýh vrchoch. Mne sa cieľ zapáčil, keďže som Hostinec zvykla navštevovať pomerne často v mojich mladých časoch 🙂

Auto sme zaparkovali na Suchom vrchu. Počasie parádne, slnko svietilo tak akurát, bez vetra. Vybrali sme sa na Ortúty. Stúpajúc po asfaltovej ceste sme dobehli ku krásnemu Ortútskemu jazierku. (Zobraziť viac…)

barborka
barborka on apríl - 23 - 2019

Na Svišťovom štíte

Otčeho som dlhodobejšie otravovala s nejakou destináciou vo Vysokých Tatrách. Keďže konečne prišla príležitosť, neváhala som, urobila som mu tebazápor a pripojila sa k nemu. Ráno sme pripli lyže na batohy a vyrazili peši zo Smokovca na Hrebienok. Tam sme obuli lyže a vydali sa ďalej. Mala som si vybrať, či ideme na Svišťový štít alebo do Filmárskeho žľabu. Hodnotiac všetky okolnosti/boľavosti a nálady som vybrala štít. (Zobraziť viac…)

barborka
barborka on apríl - 4 - 2019
ketegória: Naše akcie