Archív pre kategóriu ‘Naše akcie’

Pohľad na Králičku

Prázdniny sa nezadržateľne končili a tak sme sa rozhodli, že vyrazíme do hôr za každých podmienok. Trasu sme zmenili x-krát, prispôsobili počasiu. V nedeľu sa počasie vylepšilo a tak sme jedno auto zaparkovali na Čertovici a pobrali sa na Štefáničku. Na hrebeni bol pokoj, minimum ľudí i my sme bežali roztratene po známych chodníčkoch. Prekrásne výhľady, občas poriadne chladno, vietor pofukoval, ale postupne sa srdcia napĺňali pokojom. Na Štefáničke sme neboli sami, ale celkom fajn. Posilnili sme sa, čaj je stále neprekonateľne výborný. (Zobraziť viac…)

barborka
barborka on september - 1 - 2021
ketegória: Naše akcie
Značky:

Ľadový štít

Tretia úvaha z potuliek Tatrami

Z Popradu som vyrazil okolo 6,00. Samozrejme, nechcelo sa mi. Ani vstávať, nie to ešte sa rozhýbať a niekam šľapať. „No čo som sem prišiel pivo popíjať“, pomyslel som si, „potom by ma to mrzelo“. „A čo si pomyslia ostatní? Musím si predsa zachovať aký, taký kredit.“ Bol som však ako spomalený film. (Zobraziť viac…)

oM
oM on august - 12 - 2021
ketegória: Bolehlav, Naše akcie

Vrch Satan

Druhá úvaha z potuliek Tatrami

Neviem, ako vy, no ja si neraz beriem do rúk tú istú knihu, aby som si pripomenul jej príbeh alebo myšlienku, ktorá ma oslovila. Často si v niektorých, hlavne v tých viac podnetných knihách urobím poznámku, podčiarknem vetu či zvýrazním odstavec. (Zobraziť viac…)

oM
oM on august - 10 - 2021
ketegória: Bolehlav, Naše akcie

Kopské sedlo

Úvaha z potuliek Tatrami

Zdá sa mi, že v poslednej dobe sa v mnohom nejako limitujeme, súťažime. Také Duolingo, prostredníctvom ktorého sa pokúšam osvojiť si niečo z cudzieho jazyka, mi neraz napíše, v akom som poradí, a že mi hrozí vypadnutie z tej a tej ligy, že stratím rad bez prerušenia, a podobne. (Zobraziť viac…)

oM
oM on august - 9 - 2021
ketegória: Bolehlav, Naše akcie

alebo ako sme prešli „zopár“ kilometrov

Krížna

Krížna

Ráno sme plánovali vyraziť už o 6:30. Dôvodom bolo, že o 11-tej mala prísť búrka. No nakoniec to dopadlo presne opačne. Do 9-tej sme čakali pokiaľ ustane dážď a upokojí sa vzdialená búrka, aby sme mohli vyraziť. Cieľ dnešnej trasy bol jasný. Dostať sa k Palimu do Žabokriek. Vyrazili sme a čakali nás kopce. Síce počasie nám zo začiatku veľmi neprialo (stále nám popŕchalo) no nakoniec sa umúdrilo a začalo nám aj slnko svietiť. Prvé stúpanie bolo náročné no vrch Krížna (1547m) nás čakal. Pokračovali sme ďalej na Frčkov (1586m), Ostredok (1596m) – najvyšší vrch Veľkej  Fatry, Suchý vrch (1550m), Chyžky (1342m) s nádhernými ovečkami a popod Ploskú (1532m) sme smerovali na chatu pod Borišovom. Úplne k nej sme až nedošli. Keďže pohorím prebiehal pretek Ultra Fatra a na chate mali občerstvovaciu zastávku, ostali sme kúsok nižšie. Pod ňou sme sa pohostili z vlastných zásob, ktoré bolo treba minúť a pokračovali ďalej. Dohoda bola, že nás príde Samuel s Chrústom (naše UPC 9 miestne auto) vyzdvithúť na chatu Havranovo. Unavení, ale šťastní sme sa potešili (teda minimálne ja som sa potešila) keď sme uvideli Samuela a vedeli sme, že nám stačí už len nastúpiť do auta a viezť sa.

Takto sme absolvovali náš prechod Veľkou Fatrou a konečných 36 km stálo za to.

Náslená sprcha u Paliho, grilovačka a občerstvenie nám dodali síl. Nesmieme zabudnúť ani na „čvachtanie“ sa v bazéne. Večer sme sa uložili do spacákov a šťastní zaspali.

Ráno nás znovu čakal dážď, no neprekazilo nám to ani svätú omšu, ani raňajky.  Potom sme sa pobrali každý vlastným smerom. Niektorí do BB, iní na vlak a domov.

 

Ďakujeme, že sme spolu mohli prežiť tak požehnaný čas v prírode.

Report: Maťka T.

 

Profil: Cez Krížnu a Ostredok do Havranova

Matka
Matka on august - 2 - 2021
ketegória: Naše akcie
Značky: