Archív pre kategóriu ‘Naše akcie’

Ostrá

Ostrá

Sobotňajšie nádherné jesenné ráno babieho leta nás opäť vylákalo do prírody, do hôr samozrejme, ako inak 🙂 Tentokrát boli cieľom celodennej prechádzky (no dobre, poriadne náročnej túry 🙂 ) až dva krásne vrcholy malebného pohoria Veľkej Fatry – Ostrá (1 263m) a Tlstá (1 373m). Pred UPC sme v 11-člennej zostave nastúpili do našich áut, Chrústika a Suzuki o. Martina vo farbách Juventusu Turín 🙂 . (Zobraziť viac…)

Pali
Pali on október - 20 - 2017
ketegória: Naše akcie
Značky:
Kopské sedlo

Kopské sedlo

Celý týždeň som trávil mimo Banskej Bystrice. Najskôr to bolo jedno pracovné stretnutie v Poprade a neskôr v Košiciach. Medzi dvoma akciami sa ponúkal viac ako 24h priestor. Tak som zotrval v blízkosti Tatier a vo štvrtok ráno som už parkoval v Tatranskej Javorine (1000m), obul bežecké topánky a vyrazil cez Kopské sedlo (1780m) do Tatranskej Kotliny (760m). Impozantnosť tejto nádhernej trasy, ktorá z jednej strany vedie poľanou pod Muráňom (1086m), tiesňavou Bránka (1220m) a dolinou Zadných Meďodolov, a z druhej strany zase dolinou Siedmych prameňov a popri Chate Plesnivec, zvýrazňovali nádherné končiare Belianských Tatier, ako aj panoráma vysokotatranských štítov v okolí Zeleného Plesa. Jednoducho počasie, príroda, relatívna prázdnosť chodníkou, to všetko zapasovalo a ja som si užíval nie len beh ale hlavne celú majestátnosť Božej prírody. V Tatranskej Kotline som približne po 3,5h spracovával dojmy pri dúškoch kofoly a čakal na autobus, ktorý ma odviezol k autu v Tatranskej Javorine.

Trasa podľa plánovača na hiking.sk meria 21km, nastúpa sa 975m a naklesá 1180m.

oM
oM on október - 13 - 2017
ketegória: Naše akcie
Chata pri Zelenom plese

Chata pri Zelenom plese

V jeden pekný jesenný deň sme sa vybrali do Tatier. Dôvodom nášho výletu bol plánovaný firemný teambuilding vrámci našej firmy. Naša posádka pozostávala zo šiestich  členov vrátane horského vodcu, ktorým bol samozrejme o. Martin ☺

(Zobraziť viac…)

barborka
barborka on október - 12 - 2017
ketegória: Naše akcie
Kežmarský štít

Kežmarský štít

Vyrazili sme okolo piatej ráno, oM, Bajka, Green, Vilo a ja. Starý Smokovec, Hrebienok, Zámkovského chata, Skalnaté Pleso… Cestou na Hrebienok sme vyrušili mladého jeleňa pri raňajkách, otrávene na nás pozrel a chrúmal ďalej. Nad Hrebienkom sa nám spoza obzoru vynorila červená guľa slnka. Na Skalnatom prišli na rad klobásky, ktoré nám Vilo obetavo odniesol na raňajky. Greenko sa pre zlomenú ruku odpojil a išiel „keškovať“, my sme sa vo štvorici vybrali na Veľkú Svišťovku. (Zobraziť viac…)

Anička
Anička on august - 27 - 2017
ketegória: Naše akcie
Gerlach

Gerlach

V pondelok večer sme pripravili raňajky, desiatu, naštudovali spoločne trasu, popozerali predpovede počasia a išli spať s nastaveným budíkom na 4.00. V úmysle sme mali vystúpiť Gipsyho ferratou na Zadný Gerlach (2616m) a následne na Gerlachovský štít (2655m). Zadný Gerlach je mohutný štít v hlavnom hrebeni. Vypína sa nad troma dolinami – Velickou, Batizovskou a Kačaciou. (Zobraziť viac…)

barborka
barborka on august - 8 - 2017
ketegória: Naše akcie