Archív pre kategóriu ‘Naše akcie’

Malý Kriváň

Bol šedivý upršaný piatok. Obloha sa takmer dotýkala zeme, dážď prudko bičoval zem. Nálada lenivo post-koronová. Mala som to tušiť už skôr! oM sa už vo štvrtok nezvyčajne zaujímal o naše plány na víkend. No čo mal za lubom vyšlo najavo až  ráno… (Zobraziť viac…)

Anička
Anička on jún - 7 - 2020
ketegória: Naše akcie
Značky:,

Pri Vyhnátovej

Keďže počasie na Ďumbieri nevyzeralo veľmi lákavo, po výdatných praženicových raňajkách, otče vybral trasu, ktorú bežal on sám nedávno – zo Šturca na Kordíky. Jedno auto sme vyviezli na Kordíky a cez Cenovo (cestu sme trafili asi na tretíkrát) sa vybrali na Šturec. V sedle sme zaparkovali Viktóriu a začalo sa to.

Ako prvé sa mi potvrdilo otčeho nariekanie, že on nevládze, za nepravdivé. Letel ako raketa. (Zobraziť viac…)

barborka
barborka on máj - 28 - 2020
ketegória: Naše akcie
Značky:

Grófov obed

Deň po dni sme mali možnosť v trojici (Anička, Barborka a ja) vychutnávať pobyt a pohyb v prírode. V predchádzajúci deň sme sa motkali na Donovaloch okolo Hrubého vrchu, čo Anička zhodnotila ako veľkú pohodu, a tak v dnešný deň som si vravel, že ju treba zaťažiť aj väčším prevýšením. Keďže ešte nebola na Grófovom obede a ani pri Ortutskom jazierku, čo sme my s Barborkou už dva razy absolvovali, tak mi napadlo, že práve nastal čas. (Zobraziť viac…)

oM
oM on máj - 20 - 2020
ketegória: Naše akcie
Značky:

Môce

Ďalší pokus o zmenu teritória a trasy behov počas národnej karantény nás (Aničku, Barborku a mňa), aj vzhľadom na iné okolnosti, priviedol na Donovaly. Tak sme sa vyraziac z Polianky motkali a krúžili a kochali… a užívali si… 🙂  v okolí Hrubého vrchu. Aj keď sme veľa fotiek nerobili, pre inšpiráciu prinášame aspoň profilové video z trasy. (Zobraziť viac…)

oM
oM on máj - 19 - 2020
ketegória: Naše akcie
Značky:

Ortutské jazierko

Túto trasu sme absolvovali na konci novembra predchádzajúceho roka, čomu sa bližšie venuje patričný článok (Pozri odkaz: Prameň Grófov obed). Článok opisuje nielen trasu, ale prináša aj krátky historický kontext, ktorý sa spája s prameňom Grófov obed a jeho okolím. (Zobraziť viac…)

oM
oM on máj - 10 - 2020
ketegória: Naše akcie
Značky: