Archív pre kategóriu ‘Naše akcie’

Chata pod Hrbom 

Ako každá moja cesta s Ocom aj táto bola takáto, kde ešte na kruhovom objazde sme nevedeli kam
ideme. 😀  Ale ja múdry, som si povedal: „ tu som ešte nebol.“ To som znovu netušil kam chcem
ísť, kým sa nepotvrdili Aničkine slová: bude tam Samo sneh a zima. Bolo to tak. 😀 😀 (Zobraziť viac…)

Samo
Samo on november - 30 - 2021
ketegória: Naše akcie
Značky:

Na Poľane

Po prekonaní covidu prišli ťažké začiatky s behom. A tak, s ohľadom na moje zúfalé výkony, sme sa vybrali poprvýkrát spoločne na Poľanu. Štyria – Ja, otče, Samo a Anna. Majestátny zalesnený vrch Poľana je najvyšším vrchom rovnomenného básnikmi ospievaného pohoria, predstavujúceho pozostatok jednej z najväčších sopiek v Európe. Toto pohorie je zároveň centrom rázovitého regiónu Podpoľanie. (Zobraziť viac…)

barborka
barborka on november - 21 - 2021
ketegória: Naše akcie
Značky:

Pohľad na Králičku

Prázdniny sa nezadržateľne končili a tak sme sa rozhodli, že vyrazíme do hôr za každých podmienok. Trasu sme zmenili x-krát, prispôsobili počasiu. V nedeľu sa počasie vylepšilo a tak sme jedno auto zaparkovali na Čertovici a pobrali sa na Štefáničku. Na hrebeni bol pokoj, minimum ľudí i my sme bežali roztratene po známych chodníčkoch. Prekrásne výhľady, občas poriadne chladno, vietor pofukoval, ale postupne sa srdcia napĺňali pokojom. Na Štefáničke sme neboli sami, ale celkom fajn. Posilnili sme sa, čaj je stále neprekonateľne výborný. (Zobraziť viac…)

barborka
barborka on september - 1 - 2021
ketegória: Naše akcie
Značky:

Ľadový štít

Tretia úvaha z potuliek Tatrami

Z Popradu som vyrazil okolo 6,00. Samozrejme, nechcelo sa mi. Ani vstávať, nie to ešte sa rozhýbať a niekam šľapať. „No čo som sem prišiel pivo popíjať“, pomyslel som si, „potom by ma to mrzelo“. „A čo si pomyslia ostatní? Musím si predsa zachovať aký, taký kredit.“ Bol som však ako spomalený film. (Zobraziť viac…)

oM
oM on august - 12 - 2021
ketegória: Bolehlav, Naše akcie

Vrch Satan

Druhá úvaha z potuliek Tatrami

Neviem, ako vy, no ja si neraz beriem do rúk tú istú knihu, aby som si pripomenul jej príbeh alebo myšlienku, ktorá ma oslovila. Často si v niektorých, hlavne v tých viac podnetných knihách urobím poznámku, podčiarknem vetu či zvýrazním odstavec. (Zobraziť viac…)

oM
oM on august - 10 - 2021
ketegória: Bolehlav, Naše akcie