Archív pre kategóriu ‘Zaujímavosti’

na rozhľadni

Na rozhľadni

Keďže Sedembolestná Panna Mária nám zabezpečila voľno, tak sme sa rozhodli naplno to využiť a objaviť zas nejakú časť Malých Karpát. Partia „ja  a Lucka“ sa tentoraz rozšírila o troch nových členov: Peťa, moju spolužiačku Lauru a Luckinu kamarátku Majku. (Zobraziť viac…)

Hanka
Hanka on september - 16 - 2015
Značky:
2015-09-06 12.01.29

Niekde v Malých Karpatoch

Hoci Lucka pôvodne tvrdila, že tu okolo Bratislavy ani hory nie sú, len také kopčeky, aj napriek tomu náš výlet stál za to. A tak vznikol z neho článok.
Ráno sme sa odviezli autobusom do Svätého Jura, kde sme sa vybrali hore ulicou po modrej značke. (Zobraziť viac…)

Hanka
Hanka on september - 8 - 2015
Značky:
IMG_1449

Hrad Sitno

Bolo to také rozpačité nedeľné ráno, nikomu sa poriadne nič nechcelo. Po sv.omši a rannej kávičke sme sadali do auta a ešte stále sme nevedeli, kam chceme ísť. Niekam, nie až tak ďaleko… S Annou sme vybrali za cieľ Sitno. Čo sa jej, idúc autom, prestalo pozdávať. Toľko zákrut! (Zobraziť viac…)

barborka
barborka on máj - 22 - 2015
IMG_4260

Z Veľkého Brankova

Hoci sme sa len v piatok vrátili z Álp, v nedeľu nás to už ťahalo späť do hôr. O. M. vygooglil, že vhodnou destináciou by mohol byť Brankovský vodopád, najvyšší vodopád v Nízkych Tatrách a následne Veľký Brankov nad ním. Východiskovým bodom je Podsuchá na „liptovskej“ strane Donovalov. (Zobraziť viac…)

Anička
Anička on august - 13 - 2014
Mackovia

Mackovia

Naša Barborka má známych, ktorí majú také búdky. Podotýkam búdky, nie kadibúdky, alebo keď, tak mackobúdky. Minulý týždeň nám Barborka odkázala, že by sme v utorok mohli ísť pozorovať medvede, a tak sme hrdinsky prikývli. V deň „D“ sme však zo štyroch ostali len ja a Barborka. Anička nestíhala a Green „údajne pracoval“ 😉 Keď Barborka prišla po mňa, neisto som sa jej pýtal čo so sebou, jedlo, vodu, aké oblečenie…? Predsa len je to iná akcia, ako nejaký výstup. (Zobraziť viac…)

oM
oM on jún - 5 - 2013