Archív pre kategóriu ‘Zaujímavosti’

oM
oM on máj - 9 - 2024
Značky:

Fyns Hoved

Po rokoch sa mi podarilo vrátiť sa do Dánska, tentokrát aj s mojou sestrou a jej dcérou. Obkukli sme toho viacej (prístavné mestečko Marstal na ostrove Ærø s prekrásnymi rybárskymi domčekmi, Odenske – rodisko H.Ch.Andersena a pod.), no dostali sme sa najsevernejšie miesto ostrova Fyn – Fyns Hoved (vraj hlava Fynu), časť polostrova Hindsholm. (Zobraziť viac…)

barborka
barborka on október - 4 - 2023
ketegória: Zaujímavosti
Značky:

Hostinec

Z možností skialp/beh sme si vybrali beh. Ráno sme sa stretli v UPC a otec nám takto na Deň Zeme navrhol okolie Banskej Bystrice – konrétne Chatu Hostinec v Kremnickcýh vrchoch. Mne sa cieľ zapáčil, keďže som Hostinec zvykla navštevovať pomerne často v mojich mladých časoch 🙂

Auto sme zaparkovali na Suchom vrchu. Počasie parádne, slnko svietilo tak akurát, bez vetra. Vybrali sme sa na Ortúty. Stúpajúc po asfaltovej ceste sme dobehli ku krásnemu Ortútskemu jazierku. (Zobraziť viac…)

barborka
barborka on apríl - 23 - 2019
na rozhľadni

Na rozhľadni

Keďže Sedembolestná Panna Mária nám zabezpečila voľno, tak sme sa rozhodli naplno to využiť a objaviť zas nejakú časť Malých Karpát. Partia „ja  a Lucka“ sa tentoraz rozšírila o troch nových členov: Peťa, moju spolužiačku Lauru a Luckinu kamarátku Majku. (Zobraziť viac…)

Hanka
Hanka on september - 16 - 2015
Značky:
2015-09-06 12.01.29

Niekde v Malých Karpatoch

Hoci Lucka pôvodne tvrdila, že tu okolo Bratislavy ani hory nie sú, len také kopčeky, aj napriek tomu náš výlet stál za to. A tak vznikol z neho článok.
Ráno sme sa odviezli autobusom do Svätého Jura, kde sme sa vybrali hore ulicou po modrej značke. (Zobraziť viac…)

Hanka
Hanka on september - 8 - 2015
Značky: