Keďže je nám Suchý vrch pri Banskej Bystrici veľmi dobre známy a navyše blízky srdcu, o.Martin prišiel s nápadom, že by sme ho mohli zbaviť aspoň nejakých odpadkov. Ako prví začali „psíčkári“ (majitelia, ktorí chodia venčiť svojich psov na Suchý vrch) – rozdali sme im vrecia a v týždni od 1. do 8.5.2019 sa ich snažili naplniť a nechali nám ich na dohodnutých miestach.

V stredu (8.5.2019) sa pozbierali zástupcovia z UPC, z klubu HORYUPC, z Komunity sv.Egídia, zo skautov a rozdelili sme sa do troch skupín. Jedna skupina zbierala odpad nad bývalými vlekmi (začínajúc nad Jesennou ulicou) a priľahlých ohniskách. Ďalej pokračovali zbieraním na veľkom parkovisku na Suchom vrchu (pod výhliadkou). Druhá desaťčlenná skupina začala nad družstvom Skubín. Veľké množstvo odpadu bolo zvážané autom UPC na jedno miesto. Časť tejto početnej skupiny postupovala peši s ekologicky rozložiteľnými vreciami (ktoré sa začali rozkladať už za jazdy 🙂 ) k chatám na Suchom vrchu. Tretia skupinka zvážala vrecia (i nadrozmerný odpad) z terénu od ostatných ohnísk a určených destinácii na zapožičanom aute z Penziónu Zornička na Donovaloch. Mesto Banská Bystrica prisľúbilo odvoz všetkého odpadu, ktorý sme nahromadili nad družstvom Skubín.

Celá zbierajúca posádka sa opätovne stretla na „Sucháči“ na chate pri výbornom kotlíkovom guľáši a iných dobrotách. Všetkým zúčastneným chceme týmto ešte raz poďakovať!!!

barborka
barborka on máj - 12 - 2019
kategória: Naše akcie

Leave a Reply