Titulok

Demänovské sedlo

Úvodná poznámka: Málokedy sa stáva, že Ičo, „tieňový predseda“ nášho horského spolku, napíše článok na tento portál. Avšak zážitok včerajšieho dňa v ňom zrejme vyvolal toľko endorfínov a podnetov, že sa nedalo nepísať. Keď sa večer dostavil na spoločné posedenie pri pizzi a dobrom víne, tak si okamžite vyžiadal papier a napísal týchto pár riadkov. Za čo sme mu nesmierne vďační 🙂 . (oM)

27-my deň rýchlo ubiehajúceho nového roku 2018 nám pripravil ďalšie z prekvapení, ktoré opäť potvrdilo, že „ani oko nevidelo, ani ucho nepočulo…“ Po počiatočnom váhaní a menení destinácií (oM – Chleb, Vladko – Krížna, Šachty…) nakoniec víťazí Chopok. Ranný telefonát s Mirom Leitnerom a po potvrdení možnosti požičať výstroj pre švagríka Tibiho, vyrážame.
Po ceste komunikujem s oM a upresňujeme destináciu Demänovské sedlo. Najlepšia voľba, samota a lesná tíšina v spodnej časti je zaslúženou odmenou. Nad zlomom pri výstupe stretávame Aničku a oM. Spoločne útočíme na sedlo, prechádzame Vidličky a končíme na vrchole Chopku.  Kamienka nás v mega počasí neprijíma, a tak točíme znova na Chopok a cez Konské prášime na Kosodrevinu a Srdiečko. Tam sa partia delí, Anička a oM lyžujú na Trangošku a my s Tibim, keďže máme auto „len“ pod zákrutou, ideme po ceste, samozrejmé až na zákrutu nad Trangoškou. Spoločný koláčik (s láskou pripravený) na ceste pri Táloch a v Bystrej sa úderka opäť delí. oM a Anička smer BB a Tibi a ja smer Mýto vrátiť lyže Dynastar Vertical a výstroj Mirovi – pomaly sa to stáva pravidelným rituálom pri turistike na lyžiach v lokalite Chopok – Ďumbier. Dnešné úkazy, hmla, slnko, oblaky pod nami, opäť vidmo, scenéria, ktorá naplnila naše duše famóznymi zážitkami, za ktoré sme vďační nášmu Stvoriteľovi.

Ivan
Ivan on január - 28 - 2018
kategória: Naše akcie
Značky:

2 komentáre to “Cez Demänovské sedlo na Chopok v Ičovom podaní (27.01.2018)”

 1. Vlado píše:

  Nádhera! To sa vidí len párkrát za život. Aj krásne odfotené a napísané – Ičko Ty si talent skromne stiahnutý v ústraní 🙂
  My sme sa so Zuzkou v podstate boli len vypotiť v hmle na Krížnej spolu so stovkami ďalších (parkovisko v Tureckej preplnené autami skialpinistov).
  Vlado

 2. Mišo píše:

  Pekne to vyzerá 🙂
  Keď sa dám trochu dokopy, tak sa k vám určite rád pridám – niekedy!

Leave a Reply