alebo ako sme prešli „zopár“ kilometrov

Krížna

Krížna

Ráno sme plánovali vyraziť už o 6:30. Dôvodom bolo, že o 11-tej mala prísť búrka. No nakoniec to dopadlo presne opačne. Do 9-tej sme čakali pokiaľ ustane dážď a upokojí sa vzdialená búrka, aby sme mohli vyraziť. Cieľ dnešnej trasy bol jasný. Dostať sa k Palimu do Žabokriek. Vyrazili sme a čakali nás kopce. Síce počasie nám zo začiatku veľmi neprialo (stále nám popŕchalo) no nakoniec sa umúdrilo a začalo nám aj slnko svietiť. Prvé stúpanie bolo náročné no vrch Krížna (1547m) nás čakal. Pokračovali sme ďalej na Frčkov (1586m), Ostredok (1596m) – najvyšší vrch Veľkej  Fatry, Suchý vrch (1550m), Chyžky (1342m) s nádhernými ovečkami a popod Ploskú (1532m) sme smerovali na chatu pod Borišovom. Úplne k nej sme až nedošli. Keďže pohorím prebiehal pretek Ultra Fatra a na chate mali občerstvovaciu zastávku, ostali sme kúsok nižšie. Pod ňou sme sa pohostili z vlastných zásob, ktoré bolo treba minúť a pokračovali ďalej. Dohoda bola, že nás príde Samuel s Chrústom (naše UPC 9 miestne auto) vyzdvithúť na chatu Havranovo. Unavení, ale šťastní sme sa potešili (teda minimálne ja som sa potešila) keď sme uvideli Samuela a vedeli sme, že nám stačí už len nastúpiť do auta a viezť sa.

Takto sme absolvovali náš prechod Veľkou Fatrou a konečných 36 km stálo za to.

Náslená sprcha u Paliho, grilovačka a občerstvenie nám dodali síl. Nesmieme zabudnúť ani na „čvachtanie“ sa v bazéne. Večer sme sa uložili do spacákov a šťastní zaspali.

Ráno nás znovu čakal dážď, no neprekazilo nám to ani svätú omšu, ani raňajky.  Potom sme sa pobrali každý vlastným smerom. Niektorí do BB, iní na vlak a domov.

 

Ďakujeme, že sme spolu mohli prežiť tak požehnaný čas v prírode.

Report: Maťka T.

 

Profil: Cez Krížnu a Ostredok do Havranova

Matka
Matka on august - 2 - 2021
kategória: Naše akcie
Značky:

Leave a Reply