V jaskyni

Nie, toto nie je žiadny nový knižný titul 😀 , ale zato jeden z ďalších turistických počinov banskobystrických UPC-čkárov. Uplynulý víkend sme sa rozlúčili s akademickým rokom a privítali s prázdninami na našej už tradičnej rozlúčkovej chate, ktorá sa tento rok konala v najlepšom penzióne na svete – Zorničke <3 .
Ako ste sa už isto dočítali, tak po piatkom výstupe na Ploskú sme sa rozhodli aj v sobotu aktívne oddychovať a to rovno na troch rôznych miestach. Ako prvú sme navštívili Suchú dolinu a otec Martin nás zaviedol k miestnej jaskyni (či skôr jaskynke). Hoci nebola veľká, zmestili sme sa do nej všetci, poobzerali sme si ju a samozrejme urobili aj zopár fotiek. Nenašli sme v nej žiadneho netopiera, ale niektorí z nás sme sa svorne zhodli na teórii, že kedysi v nej pravdepodobne žil drak a svoju potravu chytal po vrstevnici protiľahlého kopca 😀 (kam mala problém vyšplhať sa kvôli strmému svahu).
My sme sa síce po danej vrstevnici nevybrali, aj napriek otčeho návrhu využiť ju ako ´skratku´ k druhej zastávke nášho výletu a to Vodopádu v Zadkoch. Hláškou výletu sa stala veta: „Hocikto ťa do zadku pošle, ale iba otec Martin ťa doň aj zavedie.“ 😀 Faktom ale zostáva, že Vodopád v Zadkoch je ozaj krásne miesto …veď koniec koncov presvedčte sa sami.
Poslednou zastávkou nášho výletu sa stali ferraty Dve veže neďaleko Liptovských Revúc. Túto atrakciu neabsolvovali všetci z nás, a tak sa jedni šplhali a druhí hrali frisbee na lúke pod Dvomi vežami. Musím sa pochváliť, že ja som bola v skupinke, ktorá sa venovala ferrate a prvýkrát v živote som liezla na skalu. Oficiálne to nie je horolezectvo, ale môžete mi veriť, že ja som sa ako horolezec a majster sveta po výstupe rozhodne cítila!
😊
…preto to vrelo odporúčam vyskúšať všetkým, ktorí zatiaľ nenabrali odvahu alebo iba nemali príležitosť.

Mária Kundrátová
Mária Kundrátová on jún - 26 - 2021

Leave a Reply