Králický vodopád

Otec Martin zmenil na pár dní svoje pôsobisko a uchýlil na našej chate na Suchom vrchu. V sobotu sa malo trošku vylepšiť počasie, tak sme ho s Aničkou išli navštíviť s cieľom, že si pôjdeme spoločne niekam zabehnúť. A ani sme netušili, že sa dostaneme rovno do dolomitov 🙂

Z chaty sme sa vybrali popod Nemecký vrch (843m) na Ortúty (neišli sme po žltom chodníku, ten je príliš mokrý). Odtiaľ sme vybehli po kravín, kde otče skontroloval mapu a po zvážnici sme zbehli k skokanskému mostíku na Králikoch. Krásny Králický vodopád (650m) tvorený vodou Farebného potoka prepadá cez skalný prah do hĺbky 7 metrov. Niekoľko fotiek. Skalné bralá. Zbiehajúc Králickou tiesňavou sme sa pristavili pri tabuli,  ktorá nás informovala, že sa nachádzame v dolomitoch 🙂 (Králická tiesňava je situovaná v dolomitoch a dolomitových brekáciách). Tak sme sa v myšlienkach presunuli na pár chviľ do Dolomitov.

Postretali sme niekoľko ľudí (akoby sa všetci zhodli a opýtali sa, či utekáme pred medveďom. Anička už mala univerzálnu odpoveď. „Ale len pred takým malým.“) a začali sme stúpať po asfaltke späť na Suchý vrch. Cez krásne lúky. Obloha nad nami modrá. Výhľady prekrásne. Pri Mútnom sme sa odfotili, otec si obzrel ľadový podklad zblízka a pobrali sme sa na chatu.

Naozaj nečakaný a prekrásny bežecký okruh. A na to, že sme prebehli len 10km, tak sme videli aj dolomity 🙂 Vďaka!

barborka
barborka on marec - 7 - 2021
kategória: Naše akcie

Leave a Reply