Skalná Alpa

Prechod z Podsuchej hrebeňom cez Smrekovicu, Rakytov a príslušné kopce do Vyšnej Revúcej, ktorý sme mali možnosť prejsť pred týždňom, nás inšpiroval zavítať opäť na Smrekovicu a polyžovať svahy v okolí Skalnej Alpy.

Tentokrát prevládala príjemná teplota. Nádherne modrá a slnečná obloha ponúkala nesmierne krásne výhľady. Zaparkovali sme asi kilometer pod Vojenskou zotavovňou Smrekovica. Neďaleko miesta, kde modrý turistický chodník odbočuje zo zasneženej asfaltky. Ním sme sa cez Močidlo posunuli do masívu Skalnej Alpy a vtedy sme takmer stratili cieľ nášho pobytu v prírode. Miesto lyžovania sme sa kochali, obdivovali, fotili… a žasli nad krásou prírody. Kdekoľvek sme sa pohli či otočili, ponúkala sa nám nesmierne krásna pastva pre oči. Vlastne pre srdce, lebo to prenikalo celého človeka. Jednoducho bolo čo obzerať. Ľudí riedko až vôbec, zato výhľadov veľa. Ale to som už asi spomínal 🙂

Napokon sme sa predsa len spamätali a popísali si svahy Skalnej Alpy. Hlavne smerom k Skalnej doline sa lyžovalo perfektne. Celé mi to pripomínalo motto z istého talianského portálu „Scialpinismo libertà pura“ – „Skialpinizmus, čistá sloboda“.
Myslím, že fotky aspoň čiastočne svedčia o tom, čo som sa pokúsil opísať.

 

 

Profil trasy

oM
oM on február - 21 - 2021
kategória: Naše akcie
Značky:

Leave a Reply