Tri chotáre

Už niekoľko rokov chodievame pravidelne s UPC-čkármi na Silvestrovskú chatu na Sedmák v blízkosti Sihly. Tento rok nám ju súčasné protipandemické opatrenia nedovolili zorganizovať. Hoci by sme sa radi stretli, zodpovednosť a zdravie dostali prednosť.

V rámci Silvestrovskej chaty sme priamo na Silvestra podnikali výstup na Klenovský Vepor. Časť našej bubliny, Barborka, Green a ja, sme sa predsa len odhodlali aspoň čiastočne neporušiť tradíciu Silvestrovskej chaty a rozhodli sme sa, aspoň v tejto oklieštenej zostave, uskutočniť výstup na Klenovský Vepor.

Večer pred Silvestrom sme strávili na prázdnom zívajúcej chate, ktoré sme sa snažili oživiť spomienkami, družným rozhovorom a dobrým vínkom 🙂 Ráno, v posledný deň roku, sme už na lyžiach šliapali cez Tri chotáre smerom na Vepor. Dokopy nás čakalo okolo 19km a voľba lyží sa ukázala ako dobrá. Snehu bolo dosť a chodník nebol prešlapaný. Viac-menej jediné stopy, ktoré sme križovali boli väčšieho rozmeru a s veľkými pazúrmi. Hoci sme takéto stopy križovali tri krát, macka sme nestretli. Či nestretol aj on nás, to nevieme, ale je to celkom možné 🙂 V každom prípade stopami nenarušená zasnežená krajina vyzerala nesmierne panensky, jednoducho krásna a výstup sme si užívali. Od Sedmáku sme na Vepor vystúpili iba my, od Dobroče niekoľko silvestrovských známych, s ktorými sa v tomto čase už tradične na vrchole stretávame. Srdečne sme sa zvítali, pozdvihli srdce k Bohu, poďakovali za rok, poprosili o požehnanie do toho, ktorý nás čakal, s úsmevom a slivovičkou zapriali všetko dobré a pobrali sa nazad svojou cestou.

Na chate na Sedmáku sme si trochu oddýchli, porobili poriadok a postupovali ďalej na Sihlu k autám a do Banskej Bystrice. V UPC-čku sme si dali predpolnočný pohár sektu, chvíľu posedeli a unavení sa uložili k spánku, z ktorého nás, teda aspoň mňa, iba jemnučko vyrušili polnočné oslavy Nového roku. 🙂

Profil trasy:

 

 

oM
oM on január - 1 - 2021
kategória: Naše akcie
Značky:

Leave a Reply