Ferrata Kyseľ

Keďže sme vari jediný horský portál, ktorý sa ešte nevyjadril k ferrate Kyseľ, tento článok nech slúži k náprave 😊.

Trasa (jedna z viacerých možných): Podlesok – Pod Kláštoriskom – Kláštorisko – Kyseľ ústie -Kyseľ, rázcestie –  Kláštorisko – Podlesok.

V tento deň sa nám mimoriadne vydarilo načasovať prechod Kyseľom. Prispela k tomu Michalova schopnosť ignorovať budíky a všetko, čo sa okolo neho ráno deje a trochu aj únava z túry z predchádzajúceho dňa.  Napriek tomu, že boli okolo jedenástej parkoviská v Podlesku plné, my sme takmer nestretli živú dušu. Vysvetľujem si to tým, že ako býva v Slovenskom raji zvykom, všetci stáli v rade v Suchej Belej alebo v Prielome Hornádu. Na výstup na Kláštorisko lesnou cestou nebol nikto zvedavý.

Do samotného Kyseľa sme vstupovali po „zlepencovom“ obede okolo jednej. Zelený mužík pri vstupe prekontroloval naše vstupenky a výstroj.

K samotnej ferrate:

  • Dolomity tam čakať netreba;
  • ale je to úplne jedno, lebo aj tak je tam krásne;
  • celá náročnosť prechodu tkvie v tom, že dosť veľa stúpačiek je osadených tak, že sa dostanete do mierneho záklonu (ozaj mierneho). Je to hlavne blbý pocit, lebo to treba držať viac na rukách. Za všetkých vlastníkov voľným okom nepozorovateľných bicepsov vyhlasujem, že sa to dá zvládnuť (a aj zvyknúť si na ten blbý pocit) 😀

Ak je čas (my sme už nemali), dá sa od smerovníka Kyseľ, rázcestie prejsť ešte roklinami Malý alebo Veľký Kyseľ. 

Anička
Anička on august - 7 - 2020
kategória: Naše akcie

Leave a Reply