Kozí chrbát

Počas rozlúčkovej chaty pri príležitosti ukončenia akademického roka sme sa okrem iných zaujímavých miest vydali aj na Kozí chrbát. Po počiatočnom veľkom záujme o sobotňajšiu túru sa nakoniec Šesť statočných v zložení Anička, Vlasťo, Aďka, Veronika, Zuzka a ja vydalo na cestu.

Zo Zorničky sme vyrazili smerom k Polianke, kde sme sa motkajúc uličkami na chvíľu pristavili aj pri informačnej tabuli o banskom vodovode, ktorý kedysi tiahol týmto územím až do Španej doliny. Počasie nám prialo a tak sme putujúc cez les a lúky striedavo odkladali a zakladali okuliare a nasadzovali šiltovky. Občasné preskakovanie a obchádzanie bahnitého chodníka sme dopĺňali spoločnými rozhovormi.

Okolo jedenástej sme sa dostali na Kečku a po ďalšej hodinke a pol sa všetci úspešne dostavili do cieľa našej cesty. Po chvíľkovom oddychu sme svoj výstup zdokumentovali vrcholovou fotkou a náhlili sme sa smerom naspäť pod vidinou sľúbenej kofoly, ale hlavne preto, lebo na Kozom chrbte sa ktovie prečo zišlo veľké mušie osadenstvo z okolia.

Unavení na tele, ale povzbudení na duchu krásou okolitej prírody (a kofolou😊) sme sa nakoniec vrátili cez chatovú osadu Mistríky späť na Zorničku kde na nás čakal obed a ostatní účastníci chatovačky.

Report: Lucka Ballová

Lucka
Lucka on júl - 31 - 2020
kategória: Naše akcie
Značky:

Leave a Reply