Malý Kriváň

Bol šedivý upršaný piatok. Obloha sa takmer dotýkala zeme, dážď prudko bičoval zem. Nálada lenivo post-koronová. Mala som to tušiť už skôr! oM sa už vo štvrtok nezvyčajne zaujímal o naše plány na víkend. No čo mal za lubom vyšlo najavo až  ráno…

„Ideme večer do Krasňan a ráno behať?“ Moje sny o večeri s knihou v slastnom ničnerobení sa rozplynuli šmahom jednej otázky.

Tak sme šli. oM, Bajka, moja maličkosť a Chrústikova veľkosť. Na Šturci prestalo pršať. Za Krasňanmi na brehu potoka Kúr sme si našli tiché miestečko, odparkovali Chrústika, rozložili ohrievač, varič, kempingové náčinie a vrhli sa do užívania si piatkového večera.

Ráno sme sa vybrali pozdĺž potoka do rovnomernej doliny Kúr. Prvá časť bola pomerne plytká, vcelku behateľná a nesmierne malebná – Kúr vytváral kaskády, prielomy, meandere. Modro značný chodník sa po cca 3 kilometroch od potoka odpájal a pokračoval doľava strmým úbočím. Tam sme vytiahli paličky (prvé pokusy s behom s oporou) a každý ako vládal sa pustil do zápasu s vrstevnicami.  Samozrejme som hneď zaujala pozíciu najskúsenejšieho.

Naša trojica sa opäť stretla asi o hodinu neskôr, štyri kilometre ďalej a sedemsto metrov vyššie v sedle Priehyb (1462m). oM bol spokojný a Babo zelená (prívlastky vyjadrujú ich spôsob prežitia poslednej hodinky). Podľa plánu sme sa vydali na najvyšší bod našej trasy – Malý Kriváň (1671m), no tam sme sa už nechali inšpirovať okolobežiacimi pánmi. Namiesto Veľkého Kriváňa sme to nasmerovali na Stratenec (1512m) a potom cez Sedlo Vráta (1440m) na Chatu pod Suchým (1070m). Vychutnali sme si prvú post-koronovú kofolku a cez sedlo Brestov (985m) sme zbehli znova do Krasňan.

 

 

Profil trasy

Anička
Anička on jún - 7 - 2020
kategória: Naše akcie
Značky:,

Leave a Reply