Rakytov

Obdobie celoštátnej karantény a s epidémiou spojených obmedzení ma inšpirovalo naštartovať na nocľah upraveného Chrústa (Meno nášho UPC Volkswagen Transportéra) a aspoň na jednu noc opustiť steny UPC a opustiť ľúdí, s ktorými v tomto období prebývam pomerne často.
Lebo hoci ich mám veľmi rád a som im za mnohé vďačný, potreboval som sa na chvíľu od nich oslobodiť a v krásach prírody nasmerovať viac myšlienky k sebe a k Bohu.

Navečer som zaparkoval pod Skalou nad Záhorovom pri ihrisku Nižnej Revúcej. Úmysel bol pozrieť trasy ferraty Dve veže, trochu sa prejsť, oboznámiť s terénom, vrátiť sa k autu a na nejakom vhodnom a pokojnom mieste prenocovať. Vzhľadom na dátum je ešte nedovolené liezť ferraty, no v batohu sa niesol aj ferratový výstroj, veď, čo ak by prišla inšpirácia… A prišla. V krátkom časovom horizonte som absolvoval trasy 3, 5 a 4. Tie, ktoré sú označením považované za náročnejšie. Technicky by som na môj vkus zniesol aj väčšiu obtiažnosť, no nie vždy je to tá najdôležitejšie podmienka. Bol príjemný podvečer, užíval som si to celkom sám a bolo to krásne. A samozrejme všetkým, ktorí sa zapojili do vybudovania farraty a starajú sa o ňu patrí veľká úcta a vďaka.

Na druhý deň Chrúst zaparkoval o kúsok ďalej, pri ústi Teplej doliny – Horáreň Teplô (635m), aby som sa vraj trochu prebehol, že on ma počká na tomto mieste. Tak som zobral batoh na plecia a absolvoval okruh cez Prielom Teplého potoka a okolo Útulne Limba na Rakytov (1567m), potom na Minčol (1398m) a Sedlo pod Čiernym kameňom (1266m), ďalej červenou značkou okolo Koliby nad Malou Tureckou nadol do Strednej Revúcej (680m) a napokon 5km asfaltkou k Chrústovi pri Horárni Teplô. Aj v tento deň som si vychutnával krásne počasie, pokojom dýchajúcu horskú prírodu a až na posledný úsek asfaltkou celkom krásne pusto 🙂

Štatistika
Dĺžka – cca 19km
Prevýšenie – zhruba 1070m
Čas – cca 3,5h

 

Foto Dve veže

 

Foto Hrebeňom cez Rakytov

 

Profil trasy

oM
oM on apríl - 29 - 2020
kategória: Naše akcie
Značky:,

Leave a Reply