Pri Vyhnátovej

Keďže počasie na Ďumbieri nevyzeralo veľmi lákavo, po výdatných praženicových raňajkách, otče vybral trasu, ktorú bežal on sám nedávno – zo Šturca na Kordíky. Jedno auto sme vyviezli na Kordíky a cez Cenovo (cestu sme trafili asi na tretíkrát) sa vybrali na Šturec. V sedle sme zaparkovali Viktóriu a začalo sa to.

Ako prvé sa mi potvrdilo otčeho nariekanie, že on nevládze, za nepravdivé. Letel ako raketa.

Za druhé som zistila, že jeho opis hore-dolu je naozaj pravdivý. Nestihla som vyliezť hore, už sme išli prudko dolu. Pri druhom kilometri sme mali za sebou dve klesania a stúpali sme tretíkrát. A už som stihla aj spadnúť.

Príroda bola úplne čarovná. Krásny les, čučoriediská, pokoj, aj tie popadané stromy boli krásne. Cítila som sa ako v rozprávke, miestami ako v Nórsku 🙂 Nikoho nikde.

V sedle Flochovej (1300m) sme mali po cca 5 km nastúpaných cez 630m. Krátky oddych a pokračovali sme ďalej. Tu nastal rovinatejší úsek. Nohy si trochu oddýchli.

Do sedla Tunel (1155m) som dobehla prvááá 🙂 Ale to len preto, že otec si išiel obzrieť pánske toalety. Zo sedla to bola už aj pre mňa známa cesta. Trošku sa nám zamračilo, trošku zapršalo.

Nad hotelom Lesák som stretla prvého človeka, cyklistu (otec opäť obkukával vécka). Pokračovali sme ďalej na Kordíky. S posledným stúpaním do dediny som už akosi nerátala, tak sa mi až tak nepáčilo, že ideme opäť do kopca 🙂 Ale bola to paráda. Auto sme našli po cca 3,5hod. na svojom mieste (i keď otec mal energie na to, že by ma k nemu ťahal ešte rôznymi cestami, keďže som veľmi nevedela, kde sme). Opäť cez Cenovo (teraz sme cestu trafili na druhýkrát) sme zašli po Viktóriu a späť do BB. Bolo to krásne a oplatí sa ísť pozrieť si túto lesnú nádheru.

Trasa: Priečny vrch (1048m) – Svrčiník (1313m) – Sedlo Flochovej (1300m) – Handel (1255m) – Sedlo Tunel (1155m) – Kordíky (840m)

Profil trasy

barborka
barborka on máj - 28 - 2020
kategória: Naše akcie
Značky:

Leave a Reply