Malý Závrat

Ráno som sa zo Smokovca nijak neponáhľal. Podľa informácii spred týždňa o množstve a kvalite snehu z článku na webe Vetroplach magazínu som ako cieľovú destináciu zvolil Malý Závrat (2220m) vo Veľkej Studenej doline. Ráno som chvíľu počkal, aby som doprial snehu čas trochu omäknúť.

Okolo 10,00 som vyrazil starou zjazdovkou zo Smokovca na Hrebienok, je celá pokrytá zmrznutým snehom, takže na lyžiach je možné postupovať bez problémov ako nahor tak aj nadol 😉 . Na hrebienku v tomto čase bol pretlak ľudí, keďže pozemná lanovka už bola v prevádzke. Davu som sa poctivo čo najrýchlejšie vyhol. Za Hrebienkom som ešte predbiehal niekoľko skupiniek, no od odbočky do Veľkej Studenej doliny som už prakticky nikoho nestretol. Prví ľudia sa objavili až v stúpaní do Brány. Terén parádne držal. Pod Bránou to bolo trochu zľadovatené, ale Generálom cez Javorovú galériu na Rovienkovú kotlinu bol jemne oťažený prašan na dobrom podklade. Aj výstup na Malý Závrat v tomto čase, okolo obeda, až na posledných cca 15m bol dobrý. Nemusel som dávať haršajzne a ani mačky. Držalo to. Pod vrcholom som to vypol a lyžiarkami som v úplnej pohode robil schodíky do omäknutého zmrznutého snehu. 

Na vrchu som sa pokochal výhľadmi, urobil nejakú fotečku a vychutnal si zjazd do Rovienkovej kotliny. Až na prvých 15-20m sa išlo parádne. Aj rozlyžované úseky sa dali v pohode preraziť. Generálom som si vychutnal prašan. V konečnom dôsledku sa dalo bez problémov zísť až do Smokovca. Ako hore, tak aj dole 🙂 .

oM
oM on január - 24 - 2020
kategória: Naše akcie

Leave a Reply