Prašivá

V tomto týždni som mal možnosť odísť z ruchu každodenných povinností a zlozvykov a na pár dní vstúpiť do ticha modlitby, uvažovania a oddychu. Zázemie som našiel v nám dobre známom Penzióne Zornička na Donovaloch. Počas dvoch dní sa ukazovalo aj pekné počasie, ktoré som v poobedných hodinách využil na beh po okolitých trasách.

V utorok to bola trasa z Polianky pod Štrósy, ďalej na planinu Hrivková a okolo Hrubého vrchu cez Dlhú lúku a rázcestník Pri javore až na Polianku. Okruh bol dlhý približne 7,7km so stúpaním asi 250 výškových metrom.

V stredu sa ku mne pridala aj Barborka, lebo že ju údajne nikde neberiem 🙂 . Vyrazili sme svižným tempom tradične z Polianky a bez dlhého špekulovania sme sa zastavili až na Kečke (1225m). Barborka by samozrejme pokračovala aj ďalej, ale keď som ju z poza kríkov okríkol, tak bola ochotná zastaviť svoj rozbehnutý telesný stroj. Pokochali sme sa a zbehli nazad do sedla pod Kečkou. Odtiaľ sme pokračovali ešte asi 400m do doliny Krivé. Tu sme odbočili doprava a nenápadným chodníčkom začali stúpať na Skalnú vyhliadku v severných úbočiach vrchu Barania hlava (1206m). Naskytli sa nám nádherné výhľady na Kozí chrbát (1330m) a masív Prašivej. Chodníčkom sme pokračovali ďalej a traverzujúc spomínaný vrch Barania hlava (1206m) sme sa vrátili späť na červenú značku. Z nej sme zase odbočili, tentokrát k PR Barania hlava, kde sa nachádzajú nádherné mokrade. Popri nich sme sa dostali na cestu vedúcu na planinu Hrivková, z ktorej sme pokračovali na Hrubý vrch (1132m), ďalej k rázcestníku Pri javore, a napokon k autu na Polianku.
Tento okruh mal približne 10,2 km, stúpania asi 445m a nám to aj so všetkým kochaním a fotením trvalo necelé 2h.

Profil trasy druhého dňa

oM
oM on november - 25 - 2019
kategória: Naše akcie
Značky:

Leave a Reply