Kozí Chrbát

Ráno sme sa všetci zobudili do upršaného rána, hoci predpoveď počasia tvrdila, že pršať bude až okolo obeda. Pri raňajkách a káve sme si dali bojovú poradu a zhodli sme sa, že relatívne voľný sobotný deň sa nedá nevyužiť naplno ☺. Ako cieľ našej cesty sme si zvolili Kozí chrbát (podľa niektorých Kozí hrb 😀 ). Osedlali sme Chrústa a vyrazili sme na dobrodružnú výpravu. Vyzeralo to kadejako, no nás to neodradilo. Chrústa sme zaparkovali vedľa lúky pri Moštenickej kyslej vode, lebo na lúke sa parkovať nesmie ☺, a po vlastných sme putovali viac-menej stále dokopca. Len kde-tu sme narazili na nejakú „bežeckú rovinku“. Mokré lístie pod našimi nohami malo svoje čaro. Sem-tam sme sa šmykli, potom (aspoň moje) prsty zakopli o dobre ukrytý kameň, inokedy nás prekvapil nejaký konár. V hore som sa mohla kochať krásami jesene. Aspoň sprvoti – neskôr sa zahalili do hmly, ktorá každým krokom hustla. Stále sme mali pred sebou cieľ, ktorý sme chceli dosiahnuť, a  preto  sme spoločne putovali ďalej. Teda… spoločne ako spoločne – väčšinou sa nám darilo byť rozdelení do dvoch vojov. Svojich súputníkov v druhom voji sme niekedy registrovali len podľa zvuku ☺. No na križovatkách sme sa všetci čakali.

Veľmi som sa tešila na výhľady, no táto túžba mi nebola splnená, lebo okolitá príroda zostala zahalená rúškom tajomstva. Urobili sme si aspoň niekoľko fotiek s hmlou, dodali si energiu v podobe skvelého pizzového závinu (mňamky ☺) a sušienok a dali sme sa na zostup. Dosť sa nám šmýkalo, ale ustáli sme to ☺. Keď sme sa dostali nižšie, hmla začala ustupovať a nám sa otvorili nové obzory. Znova som vytiahla mobil a „zvečňovala“ to, čo ma najviac zaujalo: konáre obrastené machom, objímajúce sa stromy, kvetinky či ustupujúca hmla. 

Keď sme sa už priblížili k autu, otče sa rozhodol, že nám ukáže ešte niečo. Zobral nás k Moštenickým travertínom ☺. Pokochali sme sa, pofotili, napili z prameňa a pokračovali sme k autu. 

Niektorých z nás táto výprava natoľko unavila, že využili čas presunu do UPC na spánok ☺.  Otče nám pripravil vynikajúci obed a aby sme neboli smutní, že sme z Kozieho chrbta videli len hmlu, ukázal nám výhľady z neho aspoň na fotkách ☺. 

Janka
Janka on november - 16 - 2019
kategória: Naše akcie
Značky:

Leave a Reply