Na Skalke

Vonku bolo krásne a keďže prešlo 9 rokov od našej svadby, tak mi Green zavolal, či niekam nepôjdeme, že môže odísť z práce skôr. Vymysleli sme, že pôjdeme pozrieť ferraty na Skalke. Pobalili sme sa, odišli, vrátili sa domov po rukavičky a pobrali sa vydvihnúť oca do UPC. Nabalili oca, na obchvate sme zistili, že si otče zabudol ferratový set, tak sme sa vrátili do UPC. 

Okolo 15:00 sme dorazili na Skalku, zaparkovali sme auto a vybrali sa k ferratám. Preštudovali sme tabuľu s popismi rôznych zaistených ciest s rôznymi obťiažnosťami. Po výdatných dažďoch boli klzké aj prístupové chodníky, zo skál miestami tiekla voda. Zostupovou cestou A,B sme zišli vcelku v pohode (Green si síce musel nájsť nejaké kríčky) a vybrali sme sa na ferratu Komín. Popri krásnom starom javore sme stihli obzerať aj E-čkový variant – Výzvu. Niekto sa aj pokúšal do neho naliezť, ale otočili to.

Na ferrate Komín sú miesta, kde sa dá vybrať si cestu s rôznou obtiažnosťou (napr. vyliezť jaskyniarskym variantom s obtiažnosťou B alebo rebríkom C). My sme zvolili rebrík. Ďalej sme pokračovali na Trubačovu vežu. Slniečko krásne svietilo, ľudí bolo málo. Posedeli sme si, pofotili sa, pokochali výhľadmi. Na záver sme po ceste späť k lanovému mostu (je jednosmerný) prešli A,B variant – Jánošikova diera. Skala mokrá, ale krásne. Zhodnotili sme, že ferraty sú super, ale brali by sme trošku dlhšie 😉 A ešte keby sa našlo nejaké D, bola by to úplná paráda. Snáď raz bude kondička aj na Ečkovú trasu či lanový výstup.

barborka
barborka on september - 13 - 2019
kategória: Naše akcie
Značky:

Leave a Reply