Veľký Sokol

V júni sme sa zúčastnili každoročnej UPC akcie – rozlúčkovej chaty. Začali sme vo štvrtok, 20. 6., spoločným odchodom z UPC na našom Chrústikovi. Výnimočne sme išli bez otca Martina, nakoľko ho v piatok čakali dôležité povinnosti – na slávnostnej promócií si prevzal doktorský diplom.  S pomocou Božou sme na chatu prišli načas a ubytovali sme sa. Veľmi rýchlo sme sa najedli, porozprávali sme sa a šli spať. Ráno nás totiž čakalo skoré vstávanie a turistika. 

Keďže predpoveď počasia hrozila búrkami, nechali sme si ujsť výstup na tatranské vrcholy a zamierili radšej do Slovenského raja. Vybrali sme si dolinu Veľký Sokol, cez ktorú sme sa dostali na planinu Glac. Výstup skomplikoval mimoriadne náročný terén, preto sme sa omeškali o približne hodinu 🙂 . 

Po náročnom chodníku hore dolinou sme si chvíľu oddýchli, najedli sme sa a vrátili sa na chatu. 

Tentoraz sme voľný čas využili naplno. Po príchode sme rýchlo navarili obed a vrhli sa na hranie spoločenských hier. Okrem iného sme si zahrali Bang a naše stálice – Mestečko Palermo a Psychiatriu. Na záver dňa sme pripravili obed na sobotu – vynikajúci diviačí guľáš. Večer prišiel aj náš čerstvý pán doktor – otec Martin a jeho študijné úspechy sme spolu patrične oslávili. Aj v piatok sme sa veľmi rýchlo pobrali do postele. 

Predpoveď počasia sa veľmi nezmenila, preto sme sa aj v sobotu vybrali do Slovenského raja. Išli sme Prielomom Hornádu cez Kláštorskú roklinu na Kláštorisko. Uchvátili nás krásy prírody, najmä sedem vodopádov Kláštorskej rokliny. Na Kláštorisku sme sa rozdelili na dve skupiny. Tá menej zdatná sa vybrala priamo dolu do Podlesku, zdatnejší na ferratovú trasu cez Kyseľ. Skupinka sa pod ferratou rozdelila na skupinky: ferratovú a druhá skupina sa rozhodla prejsť Sokoliu dolinu. Približne o druhej hodine sme sa všetci stretli v Podlesku, trocha sme si oddýchli a vybrali sa nazad na chatu.

Keďže v nedeľu nás nečakala žiadna túra, tak sme po obede a krátkom oddychu zahájili spoločenský program. O šiestej hodine večernej nám otec Martin odslúžil sv. omšu a po nej sme sa zabávali do neskorého večera. Nedeľné ráno sme začali sv. omšou. Po nej sme spoločne dali chatu do poriadku, najedli sa a pobrali domov. Z chaty sme sa vrátili plní skvelých zážitkov a spomienok na príjemné chvíle strávené v kruhu priateľov.

report: Pali Polonec

Profil trasy cez Sokoliu dolinu

Pali
Pali on júl - 2 - 2019
kategória: Naše akcie
Značky:

Leave a Reply